Aydınlı Sevilen Tarih Öğretmeni Ali Devrim Sevenlerini Üzdü

16.11.2016 19:06:09
189
OKUNMA
yonbilgi.com
Aydın / Aydın
Adnan Menderes Üniversitesi

AYDINLI SEVİLEN TARİH ÖĞRETMENİ ALİ DEVRİM HAYATINI KAYBETTİ

 

Bir dönem Aydın Efeler Lisesinde ve Azerbaycan’da Milli Eğitim Bakanlığı bünyesindeki Bakü Türk Anadolu Lisesi’nde idarecilik yapan ve son olarak TDAV Türk Dünyası Atatürk Lisesi’nde okul müdürü olan Aydınlı Tarih Öğretmeni Ali Devrim, dün gece geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Vefat haberini duyan öğrencileri üzüntülerini sosyal medyada paylaşarak dile getirdi.

 

Milliyetçi duruşu ile daima örnek olan Ali Devrim’in en büyük isteği de 24 yıl önce Hocalı’da yapılan soykırımın unutulmaması için Efeler’deki bir parka Hocalı Soykırım Anıtı’nın dikilmesiydi. Azerbaycan ile Türkiye’nin kardeş ülke olduğunu vurgu yapan Aydınlı Tarih öğretmeni Devrim, “Azerbaycan halkına yapılan bu soykırım aslında tüm Türk halkını yapıldı. Dünyanın en büyük soykırımlarından biri olan Hocalı’nın unutulmaması için Efeler’de bir anıt dikilmesini ve bir parka da isminin verilmesini istiyoruz. Kurtuluş Savaşı’nda da atalarımız işgal güçleri tarafından Aydın’da soykırım yaşadı. Soykırım yaşamış bir kentin çocukları olarak Hocalı Soykırım Anıtı’nın dikilmesini talep ediyoruz. Her zaman bizim yanımızda olan Azerbaycan Türkleri’ne Aydınlılar olarak herkesi bu konuda destek vermeye davet ediyorum” demişti.
 

Evli ve 3 çocuk babası Devrim’in cenazesinin yakınları tarafından teslim alındıktan sonra Aydın’a getirilerek Perşembe günü ikindi namazına müteakip Bey Camiinden kaldırılarak toprağa verileceği öğrenildi. Nice öğrencilerin hayatında iz bırakmış, onlara çok şey katmış, onurlu duruşu ile her daim örnek olmuş, öğrencilerini seven ve kollayan Ali Devrim Hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER


YORUMLAR