Dumlupınar Üniversitesi Konferansımız

02.04.2016 00:28:18
192
OKUNMA
yonbilgi.com
Aydın / Aydın
Adnan Menderes Üniversitesi

Yönbilgi; ilk konferansını Dumlupınar Üniversitesinde, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği İzmir Şubesi Başkanı Sayın Tülin Eraslan ve Sandas Makine Satış Müdürü Emre Gündoğdu katılımında gerçekleştirdi. Dumlupınar Üniversitesi İşletme Bölümü 4. Sınıf öğrencileri ile Sivil Toplum Kuruluşları Dersi’nde gerçekleşen konferansda, Sivil Toplum Kuruluşları, Girişimcilik ve İş Yaşamı konuları üzerinde duruldu.

 

Konferansta öncelikli olarak Sivil Toplum Kuruluşları’nın önemi, amaçları ve işleyişlerinden bahseden Eraslan, sonrasında Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği’nin faaliyetlerine, girişimciliğin ve iş yaşamının günlük hayata yansımalarına yer verdi.

 

‘Ne yaparsan yap aşk ile yap’ sloganı ile sözlerine başlayan Eraslan, konuşmasında araştırmanın ve sorgulamanın önemi, hayal etmenin ve vizyon sahibi olmanın getirdikleri üzerinde dururken, Sivil Toplum Kuruluşlarının bir sosyal sorumluluk gerektirdiğini ve bu tür kuruluşların kişiye farklı bir bakış açısı kazandırdığını vurguladı.

 

Konuşmasında iş yaşamına atılacak gençlere tavsiyelerde de bulunan Eraslan, sosyal, kültürel ve sanatsal aktivitelerin kişilerin sosyal becerilerinin geliştirmesine katkıda bulunduğunu ve bu sosyalliği kazanan gençlerin de iş yaşamında daha başarılı olabileceğini sözlerine ekledi.

 

Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunu olan Sayın Emre Gündoğdu ise konuşmasında ‘Dünya Vatandaşı’ olmanın günümüzdeki öneminden ve buna giden yolunda ingilizce başta olmak üzere en az iki yabancı dil bilmekten geçtiğini vurgularken, Dünyaya açılmanın farklı kültürleri görmenin kişilerin gelişimine en önemli katkıyı sağladığının altını çizdi. Gündoğdu, sadece Türkiye’de değil Yabancı Ülkelerde çalışmayı düstür edinmenin gerekliğininden bahsederken, özellikle İktisadi İdari Bilimler Bölümü’nde okuyan öğrencilerin bir felsefe veya sosyoloji bilimi ile de mutlaka ilgilenmeleri gerektiğinin de sözlerine ekledi.

 

Konferans öncesi ve sonrası öğrencilerle birebir ilgilenen Eraslan, her zaman öğrencilerle iletişim halinde olmayı arzuladıklarını ifade etti.

 

Konferansımızın gerçekleştirmemizi sağlayan Dumlupınar Üniversitesi İşletme Bölümü Araştırma Görevlileri Sayın Mürsel Güler ve İbrahim Kırmızı’ya misafirperverliklerinden ve emeklerinden dolayı teşekkür ederiz.

 

Yönbilgi Ailesi

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER


YORUMLAR