YORUMLAR

ŞEHRİN EN İYİLERİ


Sizde mekanınızın şehrin en iyisi olduğunu düşünüyorsanız, "Şehrin En İyileri" bölümümüzde yerinizi alabilirsiniz.

0850 840 88 09

Yönbilgi Danışmanlık Hizmetleri
Sosyal ve Özgün Platform Sosyal ve Özgün Platform

A PHP Error was encountered

Severity: Notice

Message: Undefined variable: KATEGORIADI

Filename: controllers/icerikler.php

Line Number: 161

- Kasr-ı Nur Kahvaltı Evi"/>

Kasr-ı Nur Kahvaltı Evi

Yönbilgi Eskişehir Odunpazarı'ndaki Kasr-Nur Kültürel Yemek ve Kahvaltı Evi'ni ziyaret etti.

16.01.2016 21:00:02

Kasr-ı Nur

Yönbilgi kültürgez tanıtımlarına Eskişehir Odunpazarı’ndaki Kasr-ı Nur adlı kültürel yemek ve kahvaltı evi ile devam etti. Anadolu kültürünü yansıtacak şekilde tasarlanmış ve ‘‘Nur’un Köşkü’’ anlamına gelen bu güzel mekanı Nurşen Hanım 7 yıldır işletiyor. Odunpazarındaki ilk kültürel evlerden biri olan ve kahvaltısı ile meşhur olan Kasr-ı Nur’u farklı kılan ise sunulan ürünlerin doğal olması. Sadece kahvaltı değil öğle ve akşam yemeği de sunulan bu mekanda sorpa kuzu gerdanından yapılan Eskişehir çorbasından, tarhana çorbasına, keşli cevizli erişte makarnadan, mercimekli kıymalı mantıya ve gözlemeye kadar birçok seçenek mevcut. Ayrıca İzmir’in Dibek kahvesi ve Giritten gelen damla sakızlı kahvenin tadı da Kasr-ı Nur’da bir başka. Aynı zamanda ünlülerin de uğrak yeri Kasr-ı Nur. Bu kültürel mekana Kütahya’dan kahvaltıya gelen Dumlupınar Üniversitesi öğrencisi Erkan Baysal ve öğrenci arkadaşları da fotoğraflarımızda yer aldı.

 

Kasr- Nur’a Ankara’dan gelen TRT Sanatçısı Yavuz Şanlı Bey sazı ile türkülere eşlik ederken, ses sanatçısı Ümit Akan Bey’de sesiyle kulakların pasını sildi.

 

Kasr-ı Nur Kültürel Yemek ve Kahvaltı Evi tanıtımımızda yer verdiğimiz 61 fotoğrafı inceleyebilir Yavuz Bey ve Ümit Bey’in videolarını izleyebilirsiniz.

 

 

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER İÇERİKLER